TEMİZ ODA MÜHENDİSLİĞİ

ENDÜSTRİYEL TEMİZ ODA
HASTANE TEMİZ ODA
MODÜLER TEMİZ ODA

Temiz Oda uygulamalarımızda bütünleşik tasarım ve doğru ürün seçimi ile yatırımlarınızı uzun ömürlü, güvenilir ve ekonomik hale getiriyoruz.

1. Tesisin dizaynı

2. Odada kullanılan ekipman

3. Kullanılan prosedürler

4. Personelin faliyetleri

5. Çevre kontrolu

6. Bakım

aşamalarının her birini titizlikle yerine getiriyoruz.

TEMİZ ODA EKİPMANLARI

TEMİZ ODA PANEL Sandiviç panel duvar,kapı ve pencere
KAPISandiviç Panel, Paslanmaz Çelik, Aluminyum
ZEMİN VE TAVANAntibakteriyel epoksi kaplı zemin uygulamaları

 

Temiz odalarda tüm yüzeyler, partikül veya mikroorganizmaların birikmesini veya çevreye yayılmasını en aza indirmek ve dezenfektasyona imkan vermek için; düzgün, geçirgen ve çatlaksız  bir yapıya sahip olmalıdır.

HAVA FİLTRASYONU VE PARTİKÜL KONTROLÜ

TEMİZ ODA SINIFLARI NELERDİR?

TEMİZ ODA HİJYENİK KLİMA SANTRALİ ÖZELLİKLERİ

Klima Santralleri ISO9001 sertifikasına haiz bir fabrikada üretilecek DIN EN 1886 normlarına uygun ve Eurovent tarafından sertifikalandırılmış, mekanik performans özellikleri belirtilen standartlarda olmalıdır.

Cihazlar DIN 1946 ve VDI 6022 standartlarına göre güncel HIYJEN ara denetim ve kontrolleri yapılmış sertifikasyonlarına sahip olmalıdır.

Plastik parçalar ISO 846 Standardı’na göre mikrobiyolojik üremeye izin vermeyen malzemelerden üretilmelidir.
Maksimum sızdırmazlık ve hijyen sağlamak üzere santral iç yüzeyleri pürüzsüz olmalı ve iç kenarları özel anti bakteriyel plastik profiller ile yuvarlatılmalıdır.

Panellerin iç yüzey imalatında EN 1.4301 / AISI 304K standardına uygun kalite minimum 0,8 mm kalınlığında paslanmaz saç kullanılmalıdır.

Panellerin dış yüzey imalatında EN 10342 DX51D+Z standardına uygun galvaniz kaplamalı , fosfat banyosuna daldırıldıktan sonra 70 mikron elektrostatik toz boya ile boyanmış minimum 1 mm kalınlığında saç kullanılmalıdır.

İzolasyon malzemesi 50 mm A1 yangın sınıfında 70 kg/m³ kaya yünü kullanılmalıdır. Cidar saclarının montajında ısı köprüsüzlüğü sağlamak üzere UV ışınlarına dayanıklı PVC profiller kullanılmalıdır.

Panellerin karkasa bağlantı yerlerinde sivri kenarlar oluşmamalı, bu kenarlar UV ışınlarına dayanıklı PVC Radiuslu köşe yuvarlatma parçaları ile kapatılmalıdır. Paneller santral karkasına kolaylıkla sökülüp takılıp bu sayede bakım kolaylığı sağlayacak şekilde modüler olarak imal edilmelidir. Servis kapılarında hava kaçağını önlemek için esnekliğini kaybetmeyen TPV esaslı profil contalar kullanılmalıdır.
Panel üzerindeki conta kanallarına sıkı geçme yoluyla montaj yapılan bu contalar gerektiğinde kolaylıkla sökülüp değiştirilebilir olmalıdır.

Servis kapağını tam kapatacak ve contalara yeteri kadar baskı uygulayabilecek, dıştan bir kilit mekanizması ve menteşeye sahip olmalıdır. Kilit mekanizması ve menteşeler dış ortam şartlarına maruz kaldığında tasarım kriterlerini koruyabilmelidir. Santral gövde dizaynı iç ortam ile dış ortam arasında ısı köprülerini ortadan kaldıracak bir dizayna sahip olmalıdır.

Anahtar Teslimi Temiz Oda Sistemlerinde  Güvenilir İş Ortağınız